У Јабуци код Фоче живе само два повратника и сјећање на српске жртве (ВИДЕО)

19.08.2023. 20:31
0
ИЗВОР: rtrs.tv

Преображење Господње је храмовна слава у Јабуци код Фоче, која је након Дејтонског мировног споразума припала Федерацији БиХ.

У некада највећој мјесној заједници фочанске општине од 1.000 и више српских становника, живе само два повратника.

У овом мјесту догодио се и први злочин над српским цивлима у фочанској општини.

Злочин који су починили припадници тзв. Армије БиХ, још је некажњен, а сјећања не невине жртве живе. 

Видео: rtrs.tv

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра славa Храма Светог Василија Острошког на Вељинама Сутра славa Храма Светог Василија Острошког на Вељинама
У недјељу слава Храма Светог великомученика Георгија у Миљевићима У недјељу слава Храма Светог великомученика Георгија у Миљевићима
Саборна црква у Сарајеву прославила храмовну славу Саборна црква у Сарајеву прославила храмовну славу
Најчитаније
  • Одржано такмичење у лову рибе на пловак
    22h 31m
    0
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    3h 32m
    3
  • Конференција беба у Палама окупила 252 малишана, најмлађа беба Лазар Савић (ФОТО)
    23h 34m
    3
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    3h 18m
    0
  • „Фамос“ најбољи и у сениорској конкуренцији
    23h 11m
    0