У Мостару ухапшен Винко Мартиновић

11.08.2021. 18:35
0
ИЗВОР: СРНА

Припадници Агенције за истраге и заштиту (Сипа) БиХ ухапсили су данас у Мостару Винка Мартиновића, који је оптужен да је у том граду 1996. године убио Јасмину Ђукић.

Мартиновић је ухапшен по међународној црвеној потјерници коју је за њим расписала Хрватска, потврдила је Срни портпарол Сипе Јелена Миовчић.

Он је хрватском правосуђу био недоступан од 2016. године, када је побјегао из земље уочи изрицања пресуде.

Мартиновић, који има држављанство и Хрватске и БиХ, првобитно је био осуђен на седам година затвора, али је Врховни суд Хрватске прошле године казну повећао на десет година.

Коментари 0
Повезане вијести
Упозорење на лажне СМС поруке о саобраћајним казнама са бројева са Филипина Упозорење на лажне СМС поруке о саобраћајним казнама са бројева са Филипина
Потписан споразум са Правним факултетом Свеучилишта у Мостару Потписан споразум са Правним факултетом Свеучилишта у Мостару
Којић: Обнова Саборног храма није само изградња једног објекта, то је питање достојанства Којић: Обнова Саборног храма није само изградња једног објекта, то је питање достојанства
Најчитаније
  • Град Катера у Босни
    44m
    7
  • Ко је био Ролан Гарос? Tениски рекет спасао човјека по коме турнир носи име, иако није био тенисер
    15h 4m
    1
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    13h 14m
    3
  • Мирончук Сергеј Александрович, руски добровољац који је дао живот за Републику Српску (ФОТО)
    43m
    23
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    1h 43m
    0