У недјељу велики молебан и четири литије на подручју Источног Сарајева

09.02.2020. 10:31
0
ИЗВОР: Katera

Уз благослов Његовог високопреосвештенства митрополита дабробосанског г. Хризостома, у недјељу, 16. фебруара, одржаће се четири литије и велики молебан на подручју Источног Сарајева, за спас и очување српских светиња на простору Црне Горе.

Литија испред цркве Светог Ђорђа у Миљевићима кренуће у 17 часова, испред цркве Светог Варнаве на Врањешу и цркве Светог Василија Острошког у Добрињи у 17.30, а литија испред цркве Светог Петра Дабробосанског Зимоњића у Војковићима кренуће у 16.50 часова.

Велики молебан одржаће се на Тргу Републике Србије, након сусрета све четири литије.

Организатори литија и великог молебана су црквене општине Которац, Војковићи, Источно Ново Сарајево и Врањеш, заједно са градом Источно Сарајево и општинама Источна Илиџа и Источно Ново Сарајево, уз благослов митрополита дабробосанског г. Хризостома.

Организатори позивају вјерујући народ да учешћем у литијама пруже подршку Србима у Црној Гори.

Коментари 0
Повезане вијести
Ацо Ђукановић не може на слободу ни за кауцију од пет милиона евра Ацо Ђукановић не може на слободу ни за кауцију од пет милиона евра
Брату Мила Ђукановића тридесет дана притвора Брату Мила Ђукановића тридесет дана притвора
Ацо Ђукановић ухапшен због недозвољеног држања оружја Ацо Ђукановић ухапшен због недозвољеног држања оружја
Најчитаније
  • Сјећање на војника Сашу Стајића, једну од првих жртава НАТО бомбардовања
    23h 43m
    3
  • Хан Пијесак: Непознати починилац усмртио пса на имању
    21h 0m
    0
  • Посне лазање са шпинатом
    23h 42m
    0
  • Поетско вече у знак сјећања на Михајла Витора – препуна сала и вртлог емоција у Културном центру Источно Ново Сарајево (ФОТО)
    11h 52m
    0
  • Ковачевић: Република Српска има рјешење за проблем поскупљења горива
    18h 47m
    0