У оквиру акције "Сквер" ухапшена четири лица и одузето 54.367 КМ

25.05.2023. 20:04
0
ИЗВОР: srna.rs

Припадници Агенције за истраге и заштиту /Сипа/ до сада су ухапсили четири лица у оквиру акције "Сквер", а у претресима је одузета пословна документација и око 54.367 КМ.

На банковним рачунима неких од осумњичених лица блокирано је 81.669 КМ, саопштила је Сипа.

Ухапшена лица спроведена су у просторије Сипе ради криминалистичке обраде и испитивања у својству осумњиченог.

Активности у склопу ове оперативне акције још су у току.

Сипа је на подручју Сарајева, Источног Новог Сарајева, Пала и Источног Старог Града претресала пословне и стамбене објекте и покретне ствари и одузимала документацију на више од 40 локација због фалсификовања власништва над земљиштем.

Активности се предузимају због постојања основа сумње да је на подручју Кантона Сарајево и шире, од 2009. године до данас, организована група људи предузимала незаконите радње ради стицања противправне имовинске користи.

Међу осумњиченима су адвокати, нотари и одборник у Општинском вијећу Нови Град Сарајево, рекла је раније Срни портпарол кантоналног Тужилаштва Азра Бавчић.

Коментари 0
Повезане вијести
Жртва палих бораца не смије бити заборављена Жртва палих бораца не смије бити заборављена
„Дан средњовјековних витезова“ 8. августа на Тврдимићима „Дан средњовјековних витезова“ 8. августа на Тврдимићима
Источно Ново Сарајево: Потписани уговори са 73 привредника Источно Ново Сарајево: Потписани уговори са 73 привредника
Најчитаније
  • Јелићева: Студије у Русији, а знање за Републику Српску
    16h 35m
    0
  • Козара – епопеја српског страдања
    18h 16m
    4
  • Предложено да се млађима од 14 година забрани вожња тротинета у БиХ
    16h 11m
    2
  • Кћерка Бранка Пантелића Пантера, легендарног команданта – „Мој тата је био лудо храбар човјек, био је прави“
    16h 57m
    0
  • Жртва палих бораца не смије бити заборављена
    12h 45m
    1