U okviru akcije "Skver" uhapšena četiri lica i oduzeto 54.367 KM

25.05.2023. 20:04
0
IZVOR: srna.rs

Pripadnici Agencije za istrage i zaštitu /Sipa/ do sada su uhapsili četiri lica u okviru akcije "Skver", a u pretresima je oduzeta poslovna dokumentacija i oko 54.367 KM.

Na bankovnim računima nekih od osumnjičenih lica blokirano je 81.669 KM, saopštila je Sipa.

Uhapšena lica sprovedena su u prostorije Sipe radi kriminalističke obrade i ispitivanja u svojstvu osumnjičenog.

Aktivnosti u sklopu ove operativne akcije još su u toku.

Sipa je na području Sarajeva, Istočnog Novog Sarajeva, Pala i Istočnog Starog Grada pretresala poslovne i stambene objekte i pokretne stvari i oduzimala dokumentaciju na više od 40 lokacija zbog falsifikovanja vlasništva nad zemljištem.

Aktivnosti se preduzimaju zbog postojanja osnova sumnje da je na području Kantona Sarajevo i šire, od 2009. godine do danas, organizovana grupa ljudi preduzimala nezakonite radnje radi sticanja protivpravne imovinske koristi.

Među osumnjičenima su advokati, notari i odbornik u Opštinskom vijeću Novi Grad Sarajevo, rekla je ranije Srni portparol kantonalnog Tužilaštva Azra Bavčić.

Komentari 0
Povezane vijesti
Katić potpisao 95 ugovora za dodjelu budžetskih sredstava za sprovođenje mjera energetske efikasnosti za boračke kategorije Katić potpisao 95 ugovora za dodjelu budžetskih sredstava za sprovođenje mjera energetske ef...
Sajam knjige od 18. do 21. avgusta u Istočnom Novom Sarajevu Sajam knjige od 18. do 21. avgusta u Istočnom Novom Sarajevu
Mihajlo Golub najmlađa beba u Istočnom Novom Sarajevu (FOTO) Mihajlo Golub najmlađa beba u Istočnom Novom Sarajevu (FOTO)
Najčitanije
  • Tragedija na Jadranu - poginulo dijete
    17h 22m
    0
  • Ljetni Vrači - dan kada se ne radi
    20h 6m
    0
  • Vukota Govedarica: „Ne mogu biti dio nečeg što nije SDS“
    15h 57m
    2
  • Spisak kazni u Hrvatskoj: Za otvoren prozor 30 evra
    18h 16m
    0
  • Haos na Ilidži - bomba odjeknula u tri ujutro
    15h 52m
    3