У ОШ „Петар Петровић Његош“ обиљежен Дан српског јединства (ФОТО)

16.09.2024. 14:44
0
ИЗВОР: katera.news

У Основној школи "Петар Петровић Његош" у Источној Илиџи и ове године је обиљежен Дан српског јединства, слободе и националне заставе, чији је циљ очување јединства између српског народа у Србији и Републици Српској, али и јачање култа националне заставе.

Ученици продуженог боравка су учествовали у активностима осмишљеним за тај дан.

Пригодан програм који су водитељи продуженог боравка организовали са својим ученицима састојао се од интонирања химне "Боже правде" и "Моја република", рецитација, као и разговора о значају српске историје, тробојке и грба, навели су из ове школе и додали  да су ученици тако дио свога школског дана посветили баш овим симболима.

  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика

Фото: Facebook

У част овог празника нацртане су многобројне тробојке, обојене, истакнуте и прослављене на различите начине украшавајући хол и ходнике ове основне школе.

Ученици су се за тај дан посебно обукли носећи традиционалну српску ношњу као и боје тробојке, са поруком да треба његовати културу, традицију те чувати историју и српско јединство.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра нерадни дан у јавним установама и Општинској управи Источне Илиџе Сутра нерадни дан у јавним установама и Општинској управи Источне Илиџе
Општина Источна Илиџа и ове године покровитељ организације матурске вечери за основце Општина Источна Илиџа и ове године покровитељ организације матурске вечери за основце
У Источној Илиџи два лица лишена слободе, једно санкционисано због посједовања дроге У Источној Илиџи два лица лишена слободе, једно санкционисано због посједовања дроге
Најчитаније
  • “Бранићу Србију и када будем била мртва!” – Ријечи српске хероине која је бранила своју отаџбину 1999.
    23h 41m
    0
  • Крађа у Сокоцу, отуђен новац
    5h 53m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Лице лишено слободе због дроге
    6h 11m
    0
  • Полиција МУП-а Кантона Сарајево легитимисала ходочаснике из Источног Сарајева
    3h 42m
    0
  • Лажни љекари оштетили више људи за 25.000 евра
    21h 8m
    0