У ОШ „Петар Петровић Његош“ завршен први семестар почетног курса кинеског језика

20.12.2023. 15:26
0
ИЗВОР: katera.news

У Основној школи "Петар Петровић Његош" у Источној Илиџи уприличен је пријем поводом Светог Николе и завршетка првог семестра почетног курса кинеског језика.

У пригодним програмом наступили су ученици, полазници часова кинеског језика, који су извели више кинеских народних пјесама, и њихова професорица Александра Шкрба, а свечаности је присуствовао и савјетник у амбасади НР Кине г. Ванг Јианг.

Поред ове свечаности, договорен је наставак сарадње, наставак наставе кинеског језика која се организује већ двије године, као и организовање централне прославе Кинеске нове године у Источном Сарајеву, почетком фебруара 2024. године.

Слика

 

Фото: Уступљена фотографија

Организатори бесплатних часова кинеског језика у овој школи су Амбасада НР Кине у Сарајеву, предсједник СПКД "Просвјета" у Источном Сарајеву Љубо Грковић и директор школе Драгана Јововић.

Коментари 0
Повезане вијести
Изабрано трочлано предсједништво беба у Источној Илиџи, најмлађа беба Тадеј Симић Изабрано трочлано предсједништво беба у Источној Илиџи, најмлађа беба Тадеј Симић
Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО) Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО)
Најчитаније
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    17h 59m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    16h 10m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    8h 37m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    19h 42m
    0
  • Данас промоција дипломираних инжењера и мастера електротехнике
    20h 56m
    0