У петак на Филозофском факултету обиљежавање Свјетског дана поезије

18.03.2025. 20:12
0
ИЗВОР: srna.rs

Филозофски факултет Универзитета у Источном Сарајеву обиљежиће у петак, 21. марта, Свјетски дан поезије посебним програмом у којем ће учествовати 16 студената са различитих катедри који ће рецитовати поезију на осам језика.

Студенти ће говорити стихове на српском, енглеском, њемачком, руском, француском, шпанском, кинеском и грчком језику.

Публика ће имати прилику да чује стихове великих свјетских пјесника, али и ауторске радове студената, а поред рецитација планирана је и сценска изведба која ће додатно обогатити програм, саопштено је са Филозофског факултета Универзитета у Источном Сарајеву.

Организатори догађаја су асистенти Филозофског факултета, који истичу да поезија надилази језичке и културне границе, те да студенти својим талентом и интерпретацијом могу приближити ову умјетничку форму широј публици.

Манифестација посвећена обиљежавању Свјетског дана поезије биће одржана у 18.00 часова у амфитеатру Филозофског факултета на Палама.

УНЕСКО је 1999. године у Паризу прогласио 21. март Свјетским даном поезије.

Слика

 

Коментари 0
Повезане вијести
Екипе из Бијељине најбоље на Републичком такмичењу из прве помоћи Екипе из Бијељине најбоље на Републичком такмичењу из прве помоћи
Пале: За титулу најбољег гуслара надмеће се 20 такмичара Пале: За титулу најбољег гуслара надмеће се 20 такмичара
Пале: Почео 26. меморијални турнир посвећен чети "Петар Пандуревић" Пале: Почео 26. меморијални турнир посвећен чети "Петар Пандуревић"
Најчитаније
  • Др Сладоје: Обезбијеђен већи број лијекова за обољеле од мултипле склерозе
    9h 6m
    0
  • Први улични баскет 3×3 почео данас у Источној Илиџи
    11h 19m
    0
  • Испраћена 62. генерација матураната Средњошколског центра „27. јануар“ из Рогатице
    8h 15m
    0
  • Републичко такмичење екипа прве помоћи у Палама
    9h 55m
    0
  • Данас почиње први турнир у уличном баскету 3×3 у Источној Илиџи
    13h 17m
    0