У Подгорици одржан скуп подршке Србима на Косову (ФОТО)

31.05.2023. 20:49
0
ИЗВОР: srna.rs

На платоу испред Саборног храма Христовог Васкрсења у Подгорици вечерас је одржан получасовни скуп подршке српском народу на сјеверу Косова и Метохије, након чега су окупљени кренули у шетњу централним градским улицама.

На скупу се није нико обраћао окупљенима, већ су грађани након пола сата кренули у шетњу подршке носећи српске заставе.

Група млађих учесника скупа узвикивала је "Косово је срце Србије" и "Косово је Србија".

Учесници су носили мајице на којима пише "Нема предаје", "Косово је Србија", "Русија-Црна Гора".

Слика

Фото: RTCG

Скупу су присуствовали представници листе "Народна коалиција" Дејан Вукшић, Владислав Дајковић и Марко Милачић.

Позив на окупљање упућен је путем друштвених мрежа, а како је речено новинарима, организатор скупа је група грађана.

Предсједник Демократске народне партије и носилац листе "За будућност Црне Горе" Милан Кнежевић позвао је на скуп подршке Србима на Космету који ће сутра бити одржан у Никшићу.

Слика

Фото: RTCG

Ситуација на сјеверу Косова и Метохије ескалирала је у петак, 26. маја, након што је косовска полиција заузела општинске просторије у општинама Звечан, Зубин Поток и Лепосавић.

Полиција је имала намјеру да омогући нелегалним градоначелницима да преузму дужност, након избора које су Срби бојкотовали и на којима је излазност била мања од 3,5 одсто.

Коментари 0
Повезане вијести
Тијело Подгоричанке пронађено у Морачи након три седмице Тијело Подгоричанке пронађено у Морачи након три седмице
Свечано обиљежен Дан државности Србије Свечано обиљежен Дан државности Србије
Седам година од убиства Оливера Ивановића Седам година од убиства Оливера Ивановића
Најчитаније
  • Пронађено беживотно тијело у Сокоцу
    22h 8m
    0
  • Ухапшен осумњичени за убиство комшије
    14h 4m
    0
  • Посна паштета од ораха
    2h 3m
    0
  • Нерадни дани за предстојеће празнике у Српској
    19h 35m
    0
  • Радно вријеме за предстојеће празнике у Палама
    19h 10m
    0