У Пољској блокада бензинских пумпи због раста цијена горива

11.06.2022. 20:10
0
ИЗВОР: tanjug.rs

Возачи у Пољској блокирали су данас бензинске пумпе у знак протеста због поскупљења горива.

Пумпе су блокирали тако што су возачи неколико десетина аутомобила и мотоцикала сипали минималну количину горива, а затим одуговлачењем плаћања рачуна и намерним задржавањем, те симулирањем кварова на аутомобилима изазвали велике гужве, наводе пољски медији.

На друштвеним мрежама објављено је да су блокаде организоване на бензинским пумпама у различитим регионима Пољске.

У последње вријеме у Пољској је забиљежен значајан раст цијена моторног горива. У мају ове године гориво за приватне потрошаче је 35,4 одсто скупље у односу на прошлу годину и пет одсто у односу на април ове године.

Тренутна просјечна цијена за литар безоловног бензина од 95 октана је око 1,86 долара.

Коментари 0
Повезане вијести
Најављена блокада свих граничних прелаза БиХ 12. марта Најављена блокада свих граничних прелаза БиХ 12. марта
Настављена блокада теретног саобраћаја Настављена блокада теретног саобраћаја
Блокада теретног саобраћаја према ЕУ се наставља Блокада теретног саобраћаја према ЕУ се наставља
Најчитаније
  • Лицу из Рогатице скидан новац са банковног рачуна у износу од 1.200 КМ
    17h 16m
    0
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    11h 15m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    9h 21m
    3
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    18h 12m
    2
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    6h 53m
    0