U Poljskoj blokada benzinskih pumpi zbog rasta cijena goriva

11.06.2022. 20:10
0
IZVOR: tanjug.rs

Vozači u Poljskoj blokirali su danas benzinske pumpe u znak protesta zbog poskupljenja goriva.

Pumpe su blokirali tako što su vozači nekoliko desetina automobila i motocikala sipali minimalnu količinu goriva, a zatim odugovlačenjem plaćanja računa i namernim zadržavanjem, te simuliranjem kvarova na automobilima izazvali velike gužve, navode poljski mediji.

Na društvenim mrežama objavljeno je da su blokade organizovane na benzinskim pumpama u različitim regionima Poljske.

U poslednje vrijeme u Poljskoj je zabilježen značajan rast cijena motornog goriva. U maju ove godine gorivo za privatne potrošače je 35,4 odsto skuplje u odnosu na prošlu godinu i pet odsto u odnosu na april ove godine.

Trenutna prosječna cijena za litar bezolovnog benzina od 95 oktana je oko 1,86 dolara.

Komentari 0
Povezane vijesti
AMS: Teretnjaci stoje na putevima, usporen saobraćaj AMS: Teretnjaci stoje na putevima, usporen saobraćaj
UEFA kaznila Leh zbog transparenta "Kosovo je Srbija" UEFA kaznila Leh zbog transparenta "Kosovo je Srbija"
Zvezda se zahvalila Poljacima zbog transparenta „Kosovo je Srbija“ (FOTO) Zvezda se zahvalila Poljacima zbog transparenta „Kosovo je Srbija“ (FOTO)
Najčitanije
  • Ratna staza Zekovića s Romanije
    9h 6m
    3
  • Teška saobraćajna nesreća na Vracima, poginula djevojka
    9h 20m
    0
  • PU Istočno Sarajevo: Završen uviđaj saobraćajne nesreće na Vracima
    8h 25m
    0
  • Sveti Petar Dabrobosanski – zaštitnik grada Istočno Sarajevo
    7h 41m
    1
  • Opljačkana benzinska pumpa u Istočnoj Ilidži
    6h 57m
    0