У понедјељак промоција књиге "Вук у ратној причи"

21.12.2024. 11:49
3
ИЗВОР: srna.rs

Културни центар Источно Ново Сарајево организује у понедјељак, 23. децембра, промоцију књиге "Вук у ратној причи", аутора пуковника Милана Јоловића званог "Легенда".

Аутор је био ратни командант специјалне јединице "Вукови са Дрине" и командант 72. специјалне бригаде Војске Југославије.

Директор Културног центра Младен Јанковић рекао је Срни да књига говори о социолошко-психолошким аспектима који утичу на понашање војника у рату: о страху, шоку, покличу, наоружању, опреми, улози команданта на одржавању морала војске као и о значају жена и добровољаца у рату.

Јанковић је навео да аутор у књизи описује своје учешће у спасавању генерала Ратка Младића из непријатељског окружења, а у уводном дијелу анализира узроке распада Југославије.

- О овој књизи, у издању београдске куће ''Свет књиге'' говориће режисер и књижевник Драгослав Бокан, професор доктор Срђан Перишић и аутор - рекао је Јанковић.

Промоција књиге планирана је за 20.00 часова у Културном центру Источно Ново Сарајево.

Коментари 3
  • Generic placeholder image
    Buki 23.12.2024. 11:25
    Jel opisao kako su ubijali svezane srebreničane?
  • Generic placeholder image
    Jovan 22.12.2024. 18:23
    Tako je Kole, zna li u kakvim uslovima mu žive saborci iz jedinice....tuga i jad. Kako ga nije sramota?
  • Generic placeholder image
    Kole 21.12.2024. 18:55
    Sve Dodikove podguzne muve! Jolović sve iskoristio, hotel dobio od Dodika, sad je još i pisac, hahaha!
Повезане вијести
Емотиван сусрет сарајевских грађевинаца након 50 година матуре Емотиван сусрет сарајевских грађевинаца након 50 година матуре
Млади џудисти „Спарте“ освојили 11 медаља на турниру „BIH and Nippon“ Млади џудисти „Спарте“ освојили 11 медаља на турниру „BIH and Nippon“
У Палама промовисана Споменица "Жепа, јуни 1992. године" У Палама промовисана Споменица "Жепа, јуни 1992. године"
Најчитаније
  • Којић одговорио Додику: „Поново сте се Пала сјетили у изборној години“
    22h 55m
    0
  • Данас „Конференција беба“ у Палама
    7h 1m
    0
  • Емотиван сусрет сарајевских грађевинаца након 50 година матуре
    5h 44m
    0
  • Божовић: „Поход на кланац“ је ходочашће сјећања и поштовања
    7h 22m
    0
  • Теодора Симеуновић ученик генерације Основне школе „Свети Сава“ Источно Ново Сарајево
    22h 37m
    1