У сриједу слава Храма Светог великомученика Георгија

14.11.2022. 15:07
0
ИЗВОР: katera.news

Храм Светог великомученика Георгија у Миљевићима у Источном Новом Сарајеву у сриједу, 16. новембра, прославља своју крсну славу - Ђурђиц.

Његово високопреосвештенство митрополит дабробосански Хризостом служиће Свету архијерејску литургију у  9.00 часова, а потом ће услиједити славски обред и трпеза љубави.

Дочек митрополита дабробосански Хризостома планиран је у 8.45 часова.

Земљиште на којем је саграђен Храм Светог великомученика Георгија у Миљевићима освештао је владика Григорије 2000. године, а темеље 2001. године блаженопочивши митрополит дабробосански Николај. 

Храм је модификована копија Старе цркве на Башчаршији у Сарајеву, а осим централног олтара посвећеног светом Георгију, има два споредна који су посвећени Светом свештеномученику Петру Дабробосанском и Светом мученику Вукашину.

Коментари 0
Повезане вијести
И ове године бесплатан возачки испит за све вуковце И ове године бесплатан возачки испит за све вуковце
Међународни фестивал ракије 28. марта у Источном Новом Сарајеву Међународни фестивал ракије 28. марта у Источном Новом Сарајеву
Источно Ново Сарајево: У суботу округли сто о егзодусу сарајевских Срба Источно Ново Сарајево: У суботу округли сто о егзодусу сарајевских Срба
Најчитаније
  • Сјећање на војника Сашу Стајића, једну од првих жртава НАТО бомбардовања
    12h 39m
    3
  • Хан Пијесак: Непознати починилац усмртио пса на имању
    9h 56m
    0
  • Посне лазање са шпинатом
    12h 38m
    0
  • Ковачевић: Република Српска има рјешење за проблем поскупљења горива
    7h 43m
    0
  • Вртоглаве цијене станова нису смањиле потражњу
    23h 33m
    0