U srijedu slava Hrama Svetog velikomučenika Georgija

14.11.2022. 15:07
0
IZVOR: katera.news

Hram Svetog velikomučenika Georgija u Miljevićima u Istočnom Novom Sarajevu u srijedu, 16. novembra, proslavlja svoju krsnu slavu - Đurđic.

Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit dabrobosanski Hrizostom služiće Svetu arhijerejsku liturgiju u  9.00 časova, a potom će uslijediti slavski obred i trpeza ljubavi.

Doček mitropolita dabrobosanski Hrizostoma planiran je u 8.45 časova.

Zemljište na kojem je sagrađen Hram Svetog velikomučenika Georgija u Miljevićima osveštao je vladika Grigorije 2000. godine, a temelje 2001. godine blaženopočivši mitropolit dabrobosanski Nikolaj. 

Hram je modifikovana kopija Stare crkve na Baščaršiji u Sarajevu, a osim centralnog oltara posvećenog svetom Georgiju, ima dva sporedna koji su posvećeni Svetom sveštenomučeniku Petru Dabrobosanskom i Svetom mučeniku Vukašinu.

Komentari 0
Povezane vijesti
KUD "Slavija" nastupio na Trgu Republike Srbije KUD "Slavija" nastupio na Trgu Republike Srbije
Sajam zdrave hrane, domaćih i unikatnih proizvoda i rukotvorina okupio 23 izlagača Sajam zdrave hrane, domaćih i unikatnih proizvoda i rukotvorina okupio 23 izlagača
Obavještenje o organizaciji nastave u OŠ „Sveti Sava“ i OŠ „Stevo Kaluđerčić“ Obavještenje o organizaciji nastave u OŠ „Sveti Sava“ i OŠ „Stevo Kaluđerčić“
Najčitanije
  • Radomir Nešković – legendarni komandant Leteće rogatičke brigade
    15h 53m
    19
  • Bombardovanje bolnice u Kasindolu 1995. godine
    23m
    4
  • Danas obilježavamo Svjetski dan folklora
    1h 27m
    0
  • Trifković: Osmanski izvori otkrivaju važne stranice srpske istorije
    22h 56m
    0
  • Solistički koncert Ognjena Mojovića sutra u Palama
    22h 42m
    0