У сриједу у УН о резолуцији о Сребреници и сједница Савјета безбједности УН о БиХ

13.05.2024. 20:06
0
ИЗВОР: srna.rs

Предсједник Србије Александар Вучић рекао је да ће сједница Генералне скупштине УН поводом нацрта резолуције о Сребреници, а прије тога и Савјета безбједности бити одржана 15. маја, те да ће тим поводом вечерас отпутовати у Њујорк како би пружио одговор онима који би жељели да оптуже Србе као геноцидан народ.

- Пружићу им одговор какав заслужују, много ће болети глава оне `који то раде у Њујорку`, а нас боле срце и душа - рекао је Вучић на заједничкој конференцији за новинаре са комесаром за проширење ЕУ Оливером Вархељијем са којим се данас састао у Београду.

Савјет безбједности УН одржаће 15. маја редовну полугодишњу дебату о ситуацији у БиХ, објављено је на званичној страници Савјета безбједности УН.

У саопштењу се наводи да ће дискусија бити вођена у јутарњим часовима по локалном времену.

Претходни, ванредни састанак Савјета безбједности УН о ситуацији у БиХ одржан је у уторак, 30. априла.

Коментари 0
Повезане вијести
Са тржишта повучен блендер за храну "Вокс" Са тржишта повучен блендер за храну "Вокс"
Сваки други радник у БиХ „на излазним вратима“ Сваки други радник у БиХ „на излазним вратима“
Половина запослених у БиХ жели да промијени посао Половина запослених у БиХ жели да промијени посао
Најчитаније
  • Николина Шљивић именована за замјеника директора РУГИП-а
    12h 10m
    59
  • Прича о мртвој драгој – Ленка Дунђерски и Лаза Костић
    8h 19m
    0
  • Генијалан трик да вам се врата на ауту никада не заледе (ВИДЕО)
    6h 9m
    2
  • Цртице из живота Симеона Зорића, генерала и хазардера, љубавника руске царице Катарине Друге
    7h 14m
    3
  • ЈКП „Комил“ – хуманост на дјелу (ФОТО)
    16h 6m
    2