У Српској дупло мање крађа возила него у ФБиХ

18.10.2024. 11:56
1
ИЗВОР: srna.rs

У Републици Српској за девет мјесеци ове године пријављено је 35 кривичних д‌јела која се односе на крађу возила, док је у ФБиХ за осам мјесеци пријављено 69 ових кривичних д‌јела, изјавила је Срни начелник Од‌јељења Министарства унутрашњих послова /МУП/ Републике Српске за односе са јавношћу Мирна Миљановић.

- Број кривичних д‌јела у вези са крађом моторних возила је мањи за 14 или 28,6 одсто у односу на упоредни период - рекла је Миљановићева.

Она је навела да су, осим крађе, у вези са возилима извршена и остала кривична д‌јела - изнуда, два прикривања, 12 утаја и два лажна пријављивања кривичних д‌јела.

- У овом периоду је пронађено и власницима враћено 39 возила, од којих су 24 украдена на територији Републике Српске, пет у ФБиХ и 10 возила за којима је потрагу расписао Интерпол - рекла је Миљановићева.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Paljanin 18.10.2024. 12:15
    Haha, pa iz Srpske idu i tamo kradu!
Повезане вијести
Просјечна нето плата у априлу 1.473 КМ Просјечна нето плата у априлу 1.473 КМ
Партијама се заврће буџетска славина, ко је на губитку? Партијама се заврће буџетска славина, ко је на губитку?
Полицајцима исплаћене плате, некима веће и за 800 КМ Полицајцима исплаћене плате, некима веће и за 800 КМ
Најчитаније
  • Упркос киши, дефиле младости и љепоте улицама Источног Новог Сарајева (ФОТО)
    23h 33m
    6
  • Бориша Старовић: Легенда Медицинског факултета Универзитета у Источном Сарајеву
    9h 33m
    8
  • На данашњи дан преминуо Бата Живојиновић
    10h 20m
    0
  • Станови у БиХ никад скупљи, објављене најновије цијене
    22h 8m
    0
  • Најављени прекиди електричне енергије
    11h 44m
    0