У Српској корона вирусом заражено 16 дјеце млађе од 15 година

18.04.2020. 11:04
0
ИЗВОР: Srpska.info

У Српској је, од укупног броја заражених корона вирусом, око три одсто одсто дјеце до 15 година.

Како каже министар здравља и социјалне заштите Републике Српске Ален Шеранић, добра вијест је да, дјеца која су у РС позитивна на корона вирус, нису имала никаквих симптома болести.

– Међутим, међународни подаци показују да се може десити и супротно. Зато и за дјецу важе исте препоруке као и за одрасле, а родитељи и старатељи су ти који их  упућују шта и како треба да раде – истиче Шеранић.

Званична статистика показује да је у Републици Српској корона вирусом заражено 16 дјеце до 15 година, што је три одсто од укупног броја позитивних на корона вирус.

Од 15 до 29 година имамо 67 позитивних на овај вирус или 13 одсто, од 30 до 64 године 323 заражена или 65 одсто, од 65 до 74 године 54 позитивна или 11 одсто, а преко 75 година 40 позитивних или  осам одсто од укупног броја заражених корона вирусом.

Подсјетимо, у Српској је 528 особа позитивно на корона вирус.

Коментари 0
Повезане вијести
УБ Фоча: Нови медицински апарат за лијечење кожних болести УБ Фоча: Нови медицински апарат за лијечење кожних болести
На једно славље дођу двије сахране, погледајте колико је људи у Српској умрло у 2025. На једно славље дођу двије сахране, погледајте колико је људи у Српској умрло у 2025.
Црвено месо постаје луксуз Црвено месо постаје луксуз
Најчитаније
  • Прича о Цркви Преображења Господњег: Судбина је одредила да овај храм буде саграђен у Сарајеву
    16h 2m
    1
  • Како је нестао древни српски Дубровник
    7h 32m
    32
  • Пале: Усљед несугласица у саобраћају, возачу наниo тјелеснe повреде и оштетио аутомобил
    14h 24m
    3
  • Разматра се опција да Додик буде кандидат за предсједника Србије након Вучића?
    10h 18m
    9
  • Саша Зорановић - Квргуша која га је одвела међу топ 10 кувара свијета
    4h 11m
    0