У Српској сутра Дан жалости

23.03.2024. 20:34
0
ИЗВОР: rtrs.tv

Влада Републике Српске донијела је данас, на телефонској сједници, Одлуку да се 24. март 2024. године прогласи Даном жалости у Републици Српској због терористичког напада у Москви, у којем је животе изгубило више од 130 људи, а више од 120 је рањено.

Заставе на институцијама биће спуштене на пола копља, а телевизијски и радијски садржаји, као и све спортске и забавне манифестације планиране за тај дан биће прилагођене Дану жалости.

- Желимо да на тај начин одамо почаст невиним људима који су убијени у терористичком нападу у Москви и искажемо солидарност са пријатељским народом Русије - навео је предсједник Републике Српске Милорад Додик на друштвеној мрежи Икс.

Коментари 0
Повезане вијести
Усвојен сет закона о повећању плата Усвојен сет закона о повећању плата
Ново поскупљење горива у Српској у наредним данима Ново поскупљење горива у Српској у наредним данима
Више од 900 припадника МУП-а Српске дало крв Више од 900 припадника МУП-а Српске дало крв
Најчитаније
  • Јеромонах Георгије Станковић - Пост у савремено доба (ВИДЕО)
    8h 24m
    16
  • Ослобађање Бијељине 1992. године
    10h 14m
    14
  • Дан кад су Срби поново изабрали праву страну историје - 27. март
    2h 8m
    11
  • Војска Југославије на данашњи дан оборила "невидљиви" авион
    10h 17m
    3
  • Република Српска се задужила 500 милиона евра на Лондонској берзи
    21h 46m
    1