У српском селу Преодац први пут након рата прослављена слава храма

24.06.2024. 09:25
0
ИЗВОР: srna.rs

У Храму Силаска Светог Духа на апостоле у селу Преодац у Босанском Грахову први пут послије рата прослављена је слава овог храма.

Парох граховски Савко Плавшић изјавио је Срни да је овај храм био и остао уточиште вјерницима у селу Преодац.

- Надамо се да ће сваке године бити више вјерног народа и да ћемо Храм успјети до краја обновити јер обнављајући светиње обнављамо сами себе - рекао је парох.

Према ријечима пароха, у овом селу данас живи 13 повратника, док је прије рата било око 260 становника.

Парох Плавшић рекао је да је Храм знатно оштећен током Одбрамбено-отаџбинског рата, а недавно је претрпио и велику штету усљед олујног невремена.

Храм у Преодцу подигнут је 1902. године у близини темеља претходно разрушеног храма, а након Другог свјетског рата је обновљен.

Из Парохије граховске позвали су људе који су у могућности да се одазову акцији обнове Храма.

Уплате прилога могуће је извршити на рачун Српске православне црквене општине Грахово 1544802006751008 са назнаком "За обнову Храма Силаска Светог Духа на апостоле" или на девизни рачун IBAN број: BA391544802006751008 SWIfT: UPBKBA 22.

Све информације могуће је добити путем броја телефона свештеника Плавшића 066/467-656.

Коментари 0
Повезане вијести
Прослављена слава Храма Светог Василија Острошког у Источној Илиџи (ФОТО) Прослављена слава Храма Светог Василија Острошког у Источној Илиџи (ФОТО)
Митрополит Хризостом у понед‌јељак служи у цркви у Сребреници Митрополит Хризостом у понед‌јељак служи у цркви у Сребреници
Храм Светог пророка Илије прославио крсну славу и 85 година од освећења Храм Светог пророка Илије прославио крсну славу и 85 година од освећења
Најчитаније
  • Милан Глуховић на челу приватне клинике „Др. Мачкић“
    16h 39m
    0
  • Експлозија оштетила локал, два аута и бутик
    14h 7m
    0
  • Најмлађа и беба са највише браће и сестара у Рогатици Душан Мијатовић
    23h 50m
    1
  • Марија Кири - Физичарка и хемичарка, двострука добитница Нобелове награде
    22h 58m
    0
  • Већи број студената на Универзитету у Источном Сарајеву
    22h 39m
    0