У суботу сахрана владике Атанасија

05.03.2021. 09:04
0
ИЗВОР: СРНА

Умировљени епископ захумско-херцеговачког и приморског Атанасије биће сахрањен у суботу, 6. марта, у параклису Васкрсења Господњег у гробљу манастира Тврдош, саопштено је из Епархије.

Јутрење са опијелом биће служено у Саборном храму у Требињу у суботу од 8.30 часова, а од 10.00 часова Света заупокојена литургија.

Из Епархије су навели да је полазак погребне поворке планиран у 12.00 часова, од Саборног храма у Требињу до Манастира Тврдош.

Поворка ће се кретати кроз главну капију порте, Улицом Десанке Максимовић, кроз Његошеву, затим Улицом Војводе Степе Степановића, до кружног тока, и даље Засад Пољем до манастира Тврдош.

У 13.30 часова планиран је укоп у параклису Васкрсења Господњег у гробљу манастира Тврдош.

До дана сахране, тијело епископа Атанасија биће у требињском Саборном храму, гдје ће сутра од 9.00 часова бити служена Света заупокојена литургија, уз поклоњење вјерних.

Умировљени епископ захумско-херцеговачки и приморски Атанасије упокојио се јуче у Требињу.

Коментари 0
Повезане вијести
Душко Вујошевић ће бити сахрањен у Алеји заслужних грађана Душко Вујошевић ће бити сахрањен у Алеји заслужних грађана
Сахрањен Маринко Бјелица, отац који за отаџбину дао трoje дјеце Сахрањен Маринко Бјелица, отац који за отаџбину дао трoje дјеце
Два пехара и 11 медаља за Џудо клуб „Спарта“ у Требињу Два пехара и 11 медаља за Џудо клуб „Спарта“ у Требињу
Најчитаније
  • „Ако изађеш, бићеш заклан“: Исповијест Данила Берибаке који је преживио пакао Доборовољачке улице
    20h 31m
    17
  • Пола милиона евра за унапређење компетенција ученика и студената машинске струке
    19h 13m
    1
  • Сутра обиљежавање 34 године од злочина у Добровољачкој
    20h 41m
    0
  • Трагедија у Сарајеву: Радник пао са крова и погинуо
    10h 8m
    0
  • У Србији активиран систем „Пронађи ме“: Нестала петнаестогодишња дјевојчица
    10h 58m
    0