Данас је у мјесту Водице, у Козићима, служен помен и положени вијенци у знак сјећања на седам невино страдалих српских цивила који су на звјерски начин убијени у ноћи између 4. и 5. јула 1992. године.
У том трагичном догађају животе су изгубили чланови породице Обрадовић –Миломир(43), Зора(37), Данијела(19) и Дарко(16), као и њихов зет Горан Перовић(27), кум Милорад Мотика(39) и рођак Драган Кусмук(33). Убиства, којима су претходила стравична мучења, починили су припадници такозване Армије БиХ, остављајући иза себе неизбрисив бол и тугу у породицама жртава, као и у цијелој Рогатици.
Како су навели из општине Рогатица, данашњем помену су присуствовали представници општинске управе Рогатица, Борачке организације, те сродници и пријатељи страдалих. Парастос за убијене служио је свештеник Новица Ћебић.
Фото: Општина Рогатица
Међу жртвама ове трагедије био је и малољетни Дарко, који је имао свега 16 година. Сестра му Данијела имала је 19 година! Њихова страдања, као и страдања хиљада других невиних српских цивила, представљају опомену и подсјетник на страдање српског народа у Одбрамбено-отаџбинском рату.
Обавеза свих нас је да његујемо културу сјећања, да не заборавимо Обрадовиће, ниједно стратиште, ниједну жртву, али ни значај и улогу Републике Српске као гаранта слободе, опстанка и безбједности српског народа, саопштили су из ове општине.