Убијено више од 20.000 Палестинаца

22.12.2023. 09:44
0
ИЗВОР: srna.rs

Више од 20.000 Палестинаца убијено је у рату Хамаса и Израела у Појасу Газе од 7. октобра, саопштили су палестински званичници надлежни за здравство у овој енклави.

Министарство здравља у Гази документовало је погибије 20.057 особа, што чини један проценат предратног становништва ове територије, пренијела је агенција ПА медија.
У извјештају није направљена разлика између смрти бораца и цивила.

Наведен је податак да је рањено 53.320 Палестинаца.

Израел је објавио рат након што су милитанти Хамаса упали преко његове границе 7. октобра и убили око 1.200 људи и киднаповали 240 особа.

Израел је извршио хиљаде ваздушних удара, као и жестоку копнену офанзиву с циљем да уништи војне капацитета Хамаса.

Коментари 0
Повезане вијести
Убијено укупно 37.124 Палестинца Убијено укупно 37.124 Палестинца
Палестину признале Норвешка, Шпанија и Ирска Палестину признале Норвешка, Шпанија и Ирска
Проба Израела на Еуросонгу: Подигли палестинску кефију па избачени из арене Проба Израела на Еуросонгу: Подигли палестинску кефију па избачени из арене
Најчитаније
  • Освајање Соколовић колоније (Дванаест жигосаних, прича прва)
    12h 48m
    19
  • Прича Моме Капора за све који цијели живот нешто чекају
    12h 52m
    53
  • Како је настајало Источно Сарајево (II дио)
    2h 55m
    3
  • Подизање Хиландара из пепела: Годишњица пожара и велика обнова немањићке задужбине (ВИДЕО)
    3h 25m
    54
  • Пале: Закључак о раду цвјећара 8. марта
    23h 17m
    0