Ubijeno više od 20.000 Palestinaca

22.12.2023. 09:44
0
IZVOR: srna.rs

Više od 20.000 Palestinaca ubijeno je u ratu Hamasa i Izraela u Pojasu Gaze od 7. oktobra, saopštili su palestinski zvaničnici nadležni za zdravstvo u ovoj enklavi.

Ministarstvo zdravlja u Gazi dokumentovalo je pogibije 20.057 osoba, što čini jedan procenat predratnog stanovništva ove teritorije, prenijela je agencija PA medija.
U izvještaju nije napravljena razlika između smrti boraca i civila.

Naveden je podatak da je ranjeno 53.320 Palestinaca.

Izrael je objavio rat nakon što su militanti Hamasa upali preko njegove granice 7. oktobra i ubili oko 1.200 ljudi i kidnapovali 240 osoba.

Izrael je izvršio hiljade vazdušnih udara, kao i žestoku kopnenu ofanzivu s ciljem da uništi vojne kapaciteta Hamasa.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ubijeno ukupno 37.124 Palestinca Ubijeno ukupno 37.124 Palestinca
Palestinu priznale Norveška, Španija i Irska Palestinu priznale Norveška, Španija i Irska
Proba Izraela na Eurosongu: Podigli palestinsku kefiju pa izbačeni iz arene Proba Izraela na Eurosongu: Podigli palestinsku kefiju pa izbačeni iz arene
Najčitanije
  • Desanka Maksimović – Srpska pjesnikinja koja je uvijek bila uz „male” ljude iz naroda
    1h 4m
    0
  • Pušten saobraćaj na putu Sarajevo-Foča za laka vozila
    19h 7m
    0
  • Tužilac se nije pojavio na ročištu optuženom za smrt supružnika Hršum
    18h 49m
    9
  • Upozorenje na pokušaje prevare putem Viber i SMS poruka
    15h 2m
  • Sutra 34 godine od pogroma nad Srbima u Pofalićima
    22h 51m
    0