Ученицама ОШ „Петар Петровић Његош“ друго мјесто на конкурсу поводом 170 година од рођења Михајла Пупина

19.09.2024. 11:40
0
ИЗВОР: katera.news

Ученици Основне школе „Петар Петровић Његош“ су избором стручне комисије Републичког педагошког завода Републике Српске остварили запажене резултате на конкурсу поводом 170 године од рођења Михајла Пупина.

У категорији за израду плаката ученици Тина Јововић, Милица Маунага, Ана Папић и Сара Андрић освојили су друго мјесто, под менторством наставнице ликовне културе Милице Бјеловић.

Како су навели из школе, награде и похвале ће ученицима и менторима бити додијељене на централној свечаности поводом 170 година од рођења Михајла Пупина у Идвору, у Србији, 9. октобра 2024. године.

Конкурс је расписао Републички педагошки завод у школској 2023/24. години, у сарадњи са Савезом иноватора Републике Српске, а достављено је 160 радова (ручно и дигитално израђених плаката и филмова).

Коментари 0
Повезане вијести
Удружењу "Загрљај" дониран комби - поклон Срба Малмеа Удружењу "Загрљај" дониран комби - поклон Срба Малмеа
Два лица лишена слободе због почињених више кривичних дјела Два лица лишена слободе због почињених више кривичних дјела
Каран: Смрт Александра Томића наступила механичким путем и била убилачког поријекла Каран: Смрт Александра Томића наступила механичким путем и била убилачког поријекла
Најчитаније
  • Два лица лишена слободе због почињених више кривичних дјела
    9h 13m
    0
  • Саша и Љена, муж и жена који су уградили животе у темеље Републике Српске
    5h 51m
    6
  • На данашњи дан рођен Сава Шумановић - сликао боље и од Сезана
    15h 1m
    0
  • Каран: Смрт Александра Томића наступила механичким путем и била убилачког поријекла
    9h 52m
    0
  • Повећана накнада за топли оброк у Српској
    9h 34m
    1