Učenicama OŠ „Petar Petrović Njegoš“ drugo mjesto na konkursu povodom 170 godina od rođenja Mihajla Pupina

19.09.2024. 11:40
0
IZVOR: katera.news

Učenici Osnovne škole „Petar Petrović Njegoš“ su izborom stručne komisije Republičkog pedagoškog zavoda Republike Srpske ostvarili zapažene rezultate na konkursu povodom 170 godine od rođenja Mihajla Pupina.

U kategoriji za izradu plakata učenici Tina Jovović, Milica Maunaga, Ana Papić i Sara Andrić osvojili su drugo mjesto, pod mentorstvom nastavnice likovne kulture Milice Bjelović.

Kako su naveli iz škole, nagrade i pohvale će učenicima i mentorima biti dodijeljene na centralnoj svečanosti povodom 170 godina od rođenja Mihajla Pupina u Idvoru, u Srbiji, 9. oktobra 2024. godine.

Konkurs je raspisao Republički pedagoški zavod u školskoj 2023/24. godini, u saradnji sa Savezom inovatora Republike Srpske, a dostavljeno je 160 radova (ručno i digitalno izrađenih plakata i filmova).

Komentari 0
Povezane vijesti
Odigrane monodrama "Ja se zovem Lidija Deduš" i predstava "Godinama u isto vreme" Odigrane monodrama "Ja se zovem Lidija Deduš" i predstava "Godinama u isto vreme"
Pomozimo Vesni Subašić iz Istočnog Sarajeva Pomozimo Vesni Subašić iz Istočnog Sarajeva
"Dani Vojina Komadine" od 11. do 13. decembra u Istočnom Sarajevu "Dani Vojina Komadine" od 11. do 13. decembra u Istočnom Sarajevu
Najčitanije
  • Uroš Nejaki - posljednji srpski car
    22h 40m
    2
  • Kako je spomenik kralju Petru u Sarajevu zamijenjen orlom
    9h 21m
    1
  • Na današnji dan 1931. godine: Po Staljinovom nalogu srušen Hram Hrista Spasitelja u Moskvi
    9h 20m
    0
  • Pogledajte najstariju srpsku crkvu u Srbiji, u njoj se krstio Stefan Nemanja
    9h 17m
    0
  • Zoran Trapara izabran za potpredsjednika Skupštine opštine Istočna Ilidža
    5h 52m
    8