Ухапшено седморо осумњичених за шверц цигаретамa

18.08.2022. 16:55
0
ИЗВОР: srna.rs

Припадници Агенције за истраге и заштиту БиХ данас су на подручју Источне Илиџе, Коњица, Мостара, Пелагићева, Широког Бријега и Илијаша лишили слободе седам лица због сумње да су починили кривична дјела организовани криминал у вези са кривичним дјелом недозвољени промет акцизних производа.

У саопштењу се прецизира се да је током реализације акције "Регина" извршен претрес стамбених објеката, лица и покретних ствари на осам локација.

Приликом претреса откривени су и привремено одузети предмети који могу послужити као доказ у даљем поступку и то: 8.260 кутија цигарета које нису обиљежене контролним и порезним маркицама на начин прописан порезним законодавством БиХ, 385 пе-ве-це врећица напуњених резаним дуваном тежине око 0,5 килограма, 30 килограма резаног дувана, пет пакета филтера за цигарете, три пунилице за цигарете, 10 мобилних телефона са припадајућим СИМ картицама.

Истражне радње су реализоване по наредбама Суда и Тужилаштва БиХ, у сарадњи са полицијским службеницима МУП-а Републике Српске и МУП-ова Кантона Сарајево, Херцеговачко-неретванског кантона и Западно-херцеговачког кантона.

Коментари 0
Повезане вијести
Ко ће бити замјеник директора СИПЕ Ко ће бити замјеник директора СИПЕ
Ухапшено пет особа због шверца 1,6 тона дроге Ухапшено пет особа због шверца 1,6 тона дроге
Паљанин ухапшен након што је пуцао из ватреног оружја Паљанин ухапшен након што је пуцао из ватреног оружја
Најчитаније
  • Пронађено беживотно тијело мушкарца
    11h 13m
    0
  • Паљанин ухапшен након што је пуцао из ватреног оружја
    10h 51m
    0
  • Полицајцима исплаћене плате, некима веће и за 800 КМ
    6h 32m
    8
  • Авиони НАТО-а убили пацијенте у болници "Др Драгиша Мишовић"
    12h 41m
    0
  • Шта урадити уколико вас уједе змија?
    6h 32m
    1