Ухапшено шест лица због крађе возила

20.10.2021. 15:33
0
ИЗВОР: СРНА

Припадници Министарства унутрашњих послова /МУП/ Републике Српске ухапсили су данас шест лица која се доводе у везу са криминалном структуром која је дужи период на подручју Сарајева, Добоја и Тузле вршила кривична дјела у вези са крађом возила.
Ухапшена су лица чији су иницијали Ж.К. из Бањалуке, С.Р. из Лакташа, С.П. из Милића, М.Т. из Пала, те М.М. и В.К. из Сокоца.

Током досадашњих активности полицијски службеници су на подручју Бањалуке, Добоја и Источног Сарајева извршили претресе на 15 локација и пронашли седам возила за која постоји сумња да су украдена на подручју БиХ и земаља Европске Уније.

Срна незванично сазнаје да су ухапшени Желимир Кнежевић, Стеван Ресановић, Мирослав Милинковић, Владимир Крсмановић, Срђан Пржуљ и Марко Трифковић.

Акција је изведена под надзором Тужилаштва БиХ, а ухапшени су осумњичени да су извршили кривично дјело орагнизовани криминал у вези са кривичним дјелом тешка крађа.

Наведене активности реализује Управа за организовани и тешки криминалитет у сарадњи са полицијским управама Добој и Источно Сарајево, те МУП-овима Кантона Сарајево и Кантона Тузла. У акцији учествују и припадници Полицијске управе Бањалука.

У МУП-у наводе да се наставља даљи рад у вези документовања наведених кривичних дјела.

Коментари 0
Повезане вијести
Ухапшена два лица због наношења повреда и оштећења аутомобила Ухапшена два лица због наношења повреда и оштећења аутомобила
Списак казни у Хрватској: За отворен прозор 30 евра Списак казни у Хрватској: За отворен прозор 30 евра
На Сокоцу организована акција "Лако је брзину смањити" На Сокоцу организована акција "Лако је брзину смањити"
Најчитаније
  • Програм манифестације „Љето у Источном Новом Сарајеву 2025“
    17h 15m
    1
  • Фоча: Стијена пала на аутомобил, погинуо сувозач
    20h 16m
    2
  • Детаљи несреће код Фоче: Стијена усмртила жену из Сарајева
    18h 8m
    8
  • Од смрти легендарног српског јунака Хајдук Вељка прошло је 212 година: Главу дао, али Крајину није
    23h 37m
    5
  • Заборављени коријени: Храм српских просветитеља и учитеља (Олово)
    23h 33m
    9