Умро чувени голман Драган Пантелић

20.10.2021. 10:18
0
ИЗВОР: Срна

Легендарни српски и југословенски фудбалски голман Драган Пантелић преминуо је јутрос у 69. години од посљедица вируса корона.

Пантелић је преминуо у Универзитетском клиничком центру Ниш, гдје је у уторак прикључен на респиратор пошто му се здравствено стање погоршало, пренијели су београдски медији.

У своје вријеме био најбољи голман бивше Југославије и стандарди репрезентативац од 1979. до 1984. године.

За Југославију је бранио 19 пута и као голман постигао два гола из пенала.

Највећи дио каријере провео је у „Радничком“ из Ниша, за који је уписао више од 400 наступа и постигао 29 голова, од којих је већину дао из једанаестераца.

Бранио је и за француски „Бордо“, а забиљежио је четири наступа за селекције Европе и свијета.

По завршетку играчке каријере радио је као спортски функционер и инструктор у Фудбалском савезу Србије.

Од 1997. до 2001. године био је предсједник нишког „Радничког“.

Бавио се и политиком, а од 2001. до 2004. године био је посланик Странке српског јединства у Скупштини Србије.

Коментари 0
Повезане вијести
Годишњица бомбардовања Ниша касетним бомбама у коме је погинуло 16 цивила Годишњица бомбардовања Ниша касетним бомбама у коме је погинуло 16 цивила
Студенти који бициклима путују из Ниша стигли надомак Београда Студенти који бициклима путују из Ниша стигли надомак Београда
Родитељ гађао флашом директора школе зато што није могао да довезе дијете до саме школе!? Родитељ гађао флашом директора школе зато што није могао да довезе дијете до саме школе!?
Најчитаније
  • Скок у бесмртност
    9h 26m
    0
  • Потврђена оптужница против 11 особа због неовлаштене производње и промета дроге
    7h 9m
    0
  • Српска гимназијалка шокирала свјетске научнике: Потпуно иновативна метода за изоловање витамина Б 12
    21h 21m
    0
  • Детаљи нових кредитних линија ИРБ-а Републике Српске за брачне парове
    20h 28m
    0
  • Наранџасто упозорење на обилне падавине
    9h 36m
    0