Универзитет у Источном Сарајеву поносан на Ерића и Шљивића

17.02.2026. 13:22
0
ИЗВОР: katera.news

Студенти Факултета физичког васпитања и спорта Универзитета у Источном Сарајеву Страхиња Ерић и Марко Шљивић остварили су историјске резултате на Олимпијским играма у Италији, саопштено је из Универзитета у Источном Сарајеву.

Њихови резултати су понос овог факултета и доказ да се рад, дисциплина и знање претварају у врхунска спортска достигнућа.

- Посебну захвалност дугујемо и тренеру репрезентације Босне и Херцеговине Младену Плакаловићу, који је такође студент Факултета физичког васпитања и спорта на мастер студијама. Честитамо нашим студентима и желимо им много успјеха у наставку каријере – навели су у саопштењу.

Ерић је у крос-кантри скијању освојио 63. мјесто на 10 км и 67. мјесто у спринту, уз раније олимпијске пласмане 52. и 59. мјеста, чиме је потврдио статус најуспјешнијег бх. представника у овој дисциплини.

 

Шљивић је у алпском скијању заузео 26. мјесто након прве вожње слалома у изузетно захтјевним условима, као и 39. мјесто у велеслалому.

Коментари 0
Повезане вијести
Страхиња Ерић трему претвара у фокус и снагу Страхиња Ерић трему претвара у фокус и снагу
Пале: У мају Међународни научни скуп "Образовање приступачно свима" Пале: У мају Међународни научни скуп "Образовање приступачно свима"
Марко Шљивић - успјех јачи од препрека Марко Шљивић - успјех јачи од препрека
Најчитаније
  • DEUS EX MACHINA
    12h 43m
    38
  • Како су се партизанке бориле за слободу и равноправност
    9h 15m
    0
  • Степа Степановић је за поклон желио само њу: Вила која је ратовала уз војводу
    9h 18m
    0
  • Великан српске и свјетске науке – Јосиф Панчић
    3h 58m
    0
  • Фочанске хероине у бијелом: Лијепа ријеч је пола терапије
    8h 59m
    2