Упозорење на обилне падавине и пораст бујичних водотокова

12.09.2024. 15:53
0
ИЗВОР: srna.rs

Обилне падавине захватиће већ од вечерас Републику Српску, због чега је у Херцеговини и на сјеверозападу у кратком периоду могућ пораст бујичних водотокова и проблеми са оборинским водама и отицањем воде у урбаним зонама, упозоравају из Републичког хидрометеоролошког завода.

На овом подручју ће пасти од 30 до 60 литара кише по метру квадратном, а локално је могуће и више од 80 литара.

Нагла промјена времена и захлађење, као и јача киша, сутра ће захватити већину предјела, осим крајњег сјевероистока /Семберија/, а нове јаче падавине очекују се у суботу вече и у недјељу.

Сутра ће дувати повремено јак вјетар чији ће удари бити од 30 до 50 километара на час, а на југу до олујни вјетар понегдје до 70 километара на час.

Максимална температура ваздуха сутра износиће само од 12 степени Целзијусова на западу до 20 степени на југу Херцеговине, а до вечери ће се наставити захлађење када ће бити само од шест до десет степени, на југу до 14, а у вишим пределима од три степена Целзијусова.

Хладније вријеме за ово доба године биће настављено и током викенда.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра сунчано и топло Сутра сунчано и топло
Град богатији за два дјечака Град богатији за два дјечака
Сутра пријатно топло Сутра пријатно топло
Најчитаније
  • Драган Мацан отпутовао у Москву, потребно прикупити преостала средства за лијечење
    16h 35m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    23h 4m
    0
  • Супер КОРТ маркет у Источном Сарајеву запошљава нове чланове
    18h 15m
    0
  • Романијска Лазарица – права небесница
    22h 42m
    0
  • Масовни отказ љекара у ФБиХ
    22h 11m
    1