Уставни суд Хрватске: "За дом спремни није у складу са Уставом"

05.06.2020. 17:53
1
ИЗВОР: Hina

Усташки поздрав НДХ “За дом спремни”, није у складу са Уставом Хрватске, саопштио је данас Уставни суд те земље.

Суд је на тај начин одговорио на упите бројних медија о недавној одлуци Високог прекршајног суда, према којој поклич “За дом спремни” на почетку пјесме “Бојна Чавоглаве” Марка Перковића Томпсона, није прекршај.

У саопштењу се наводи да Уставни суд не коментарише одлуке и рјешења изван поступака из његове надлежности.

У односу на поздрав “За дом спремни”, Уставни суд је у неколико својих одлука изразио јасан став “да је ријеч о усташком поздраву Независне Државе Хрватске и да тај поздрав није у складу с Уставом Републике Хрватске”, наводи се у саопштењу, пренијела је Хина.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Slijede tuzbe? 06.06.2020. 12:21
    Njega i Baju maćog Knindzu pod hitno u ćeliju i to zajedno na pet godina.
    Razlog, dizanje ratnog morala i huskanje istog naroda na jedne protiv drugih. Posledice rata nisu svima odgovarale-samim tim rat je bio spolja pripremljen.
Повезане вијести
Неисправан мед из БиХ и Хрватске Неисправан мед из БиХ и Хрватске
На данашњи дан почео егзодус Срба из Западне Славоније На данашњи дан почео егзодус Срба из Западне Славоније
На данашњи дан 1941. успостављена усташка држава НДХ На данашњи дан 1941. успостављена усташка држава НДХ
Најчитаније
  • Лицу из Рогатице скидан новац са банковног рачуна у износу од 1.200 КМ
    20h 50m
    0
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    14h 49m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    12h 55m
    3
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    21h 46m
    2
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    10h 27m
    0