Ваздух јутрос најзагађенији у Палама

15.02.2023. 09:08
1
ИЗВОР: katera.news

Према подацима са сензора који се приказују на сајту „Air Quality Index“ (AQI), измјереним у 9.00 часова, у општини Пале ваздух је најзагађенији у односу на све друге градске општине Источног Сарајева.

Према подацима који се приказују и на нашем порталу, у Палама је тренутно индекс квалитета ваздуха 161 AQI , што представља статус „Нездраво“.

У општини Источна Илиџа индекс квалитета ваздуха је 114, док је у Сокоцу индекс 142, те представљају статус „Нездраво за осјетљиве групе“.

На територији града Источно Сарајево у општини Источни Стари Град, односно на Брусу, најповољнији је квалитет ваздух, означен је као „умјерен“ и износи 77 AQI.

Статус „Нездраво“ представља погоршање симптома респираторних болести код осјетљивих група становништва укључујући старије особе и дјецу. Пораст погоршања симптома срчаних и плућних болести и урањене смртности код особа са плућним и срчаним болестима. Повећање респираторних сметњи код свакога.

Више детаља о квалитету загађености ваздуха можете провјерити на овом линку.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Paljanin 15.02.2023. 10:55
    Ne lupajte lazi. Od sinoc je zrak cist.
Повезане вијести
Из буџета предсједника Републике Српске биће одобрена средства за изградњу вртића у Палама Из буџета предсједника Републике Српске биће одобрена средства за изградњу вртића у Палама
Новосађани побједници турнира у уличном баскету Новосађани побједници турнира у уличном баскету
Обиљежене 34 године од формирања Прве романијске пјешадијске бригаде Обиљежене 34 године од формирања Прве романијске пјешадијске бригаде
Најчитаније
  • Експлозија оштетила локал, два аута и бутик
    22h 36m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Апел за потрошаче
    4h 33m
    1
  • Рогатичанин Небојша Ерић од дрвета ствара што очима види
    3h 15m
    0
  • Милена Јоковић свједочила о мучењу и убиству супруга Гојка Јоковића
    22h 5m
    0
  • Угашена четири пожара, изгорио помоћни објекат у Балтићима у Сокоцу
    6h 9m
    0