Вечерас представа "Водич кроз српски менталитет" у Културном центру Источно Ново Сарајево

03.03.2024. 11:37
0
ИЗВОР: katera.news

У оквиру културне манифестације "Момо Капор: чувар адресе", вечерас ће у Културном центру Источно Ново Сарајево бити уприличено извођење представе "Водич кроз српски менталитет", настале према истоименој књизи Моме Капора, а према драмском тексту који је приредила Вјера Мујовић.

Вечерњи дио програма почиње у 18.00 часова, а улаз је слободан.

Подсјећамо, сутра ће на Филозофском факултету Универзитета у Источном Сарајеву бити одржан округли сто посвећен значају и улози Моме Капора.

Округли сто почеће у 10.30 часова.

Свечаним откривањем спомен-табле посвећене Момчилу Моми Капору у улици која носи назив овог великана у Источном Новом Сарајеву јуче је почела културна манифестација "Момо Капор: чувар адресе", чији је циљ промоција вриједности за које се Капор залагао и очувања његовог лика и дјела од заборава.

Коментари 0
Повезане вијести
Отварање Међународног фестивала поезије за дјецу и младе сутра у Источном Новом Сарајеву Отварање Међународног фестивала поезије за дјецу и младе сутра у Источном Новом Сарајеву
Јавна дискусија о вакцинацији дјеце 25. априла у Културном центру Источно Ново Сарајево Јавна дискусија о вакцинацији дјеце 25. априла у Културном центру Источно Ново Сарајево
Источно Ново Сарајево: У суботу промоција романа „Растели“ Источно Ново Сарајево: У суботу промоција романа „Растели“
Најчитаније
  • Источна Илиџа: Пронађена и санкционисана лица која су на свадби пуцала из ватреног оружја
    12h 4m
    0
  • „Корана ко рана“ – Страдање Срба у селу Рујница код Цазина (одломак)
    16h 23m
    0
  • Допринос медицинских сестара и техничара непроцјењив
    10h 51m
    0
  • Источна Илиџа: Лице лишено слободе због фалсификовања возачке дозволе
    12h 10m
    0
  • Хиљаде вјерника у Острогу на празник Светог Василија Острошког
    17h 2m
    0