Вечерас представа за подршку породици Aндрее Jешић

23.01.2025. 08:29
0
ИЗВОР: srna.rs

Чланови Драмске секције Средњошколског центра "Свети Василије Острошки" са Сокоца одиграће вечерас у Хан Пијеску хуманитарну представу "Јазавац пред судом", а приход од продатих улазница намијењен је за помоћ породици четрнаестогодишње Андрее Јешић из Источног Сарајева која мора на лијечење у иностранство.

- Сав приход од продатих улазница намијењен је за помоћ породици дјевојчице Андрее Јешић из Источног Сарајева, која иде у Турску на лијечење - навели су у Центру за омладину и спорт "Поглед".

Андреи се може помоћи и позивом на број 1433, којим се донира једна КМ за њено лијечење или уплатом на жиро рачун њене мајке Весне Папаз у Атос банци на рачун 567-483-5000-334998.

Овај хуманитарни број активан је до краја јануара.

Андреа због прогресивног раста тумора на мозгу мора на лијечење у Турску за које је потребно прикупити 150.000 КМ.

У представи играју средњошколци Марко Калкан, Магдалена Боровчанин, Милица Тешановић и Матија Маријановић, а драматизацију по тексту приповијетке великог српског писца Петра Кочића урадила је професор српског језика и књижевности Ана Марић, која води драмску секцију и соколачком Средњошколском центру.

Представа у Дому културе на Хан Пијеску почиње од 19.00 часова, а цијена улазнице је три КМ, најавили су из Јавне установе Центар за омладину и спорт "Поглед" Хан Пијесак.

Коментари 0
Повезане вијести
Отворена изложба фотографија ,,Јавор планином 5'' у Хан Пијеску Отворена изложба фотографија ,,Јавор планином 5'' у Хан Пијеску
Хан Пијесак: Промоција књиге ,,Демон празнословља и друге историјске приче'' Марка Пиштала Хан Пијесак: Промоција књиге ,,Демон празнословља и друге историјске приче'' Марка Пиштала
Невена Ковачевић одржала предавање ,,Тајне српских владарки'' у Хан Пијеску Невена Ковачевић одржала предавање ,,Тајне српских владарки'' у Хан Пијеску
Најчитаније
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    18h 11m
    0
  • Како се потоњи краљ Србије нашао у устаничком вртлогу по Херцеговини и Босни
    23m
    6
  • Божовић: Снага опозиције су људи
    10h 39m
    0
  • НСК „Романија“ Пале изабрао ново руководство, Томислав Лопатић предсједник
    20h 12m
    0
  • „Препознао сам га само по комаду џемпера“ – свједочанство Крсте Долијановића о страдању браће Вујадина и Миладина
    21h 41m
    0