Велики пад цијена горива у Републици Српској

11.04.2020. 10:48
0
ИЗВОР: nezavisne.com

На бензинским пумпама у Републици Српској су забиљежени велики падови цијена скоро свих врста горива.

Тако на бројним бензинским пумпама у Бањалуци дизел и бензин јутрос коштају марку и по, а исте цијене забиљежене су и на неким пумпама у Трну.

До јуче је гориво коштало од 1,79 до 1,89 КМ по литру, у зависности од бензинске пумпе.

То, дакле, представља појефтињење горива у малопродаји од 29 до 39 фенинга.

Подсјећамо, Влада Републике Српске усвојила је прије два дана одлуку којом су марже на гориво у велепродаји ограничене на 0,06 КМ по литри, а у малопродаји на 0,25 КМ.

И Влада ФБиХ је донијела одлуку којом су марже на гориво ограничене, односно морају да се врате на ниво од 5. марта.

У протеклом периоду на свјетском тржишту цијене нафтних деривата су се срозале, а снижене су и рафинеријске цијене.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра у Хаџићима обиљежавање 30 година од затварања логора "Силос" Сутра у Хаџићима обиљежавање 30 година од затварања логора "Силос"
Укинута пресуда за убиство сарајевских полицајаца Укинута пресуда за убиство сарајевских полицајаца
Држављанства БиХ за 30 година одрекло се више од 100.000 људи Држављанства БиХ за 30 година одрекло се више од 100.000 људи
Најчитаније
  • На данашњи дан рођен Милан Тепић – посљедњи истински народни херој
    13h 40m
    15
  • Источна Илиџа: Проглашена ванредна ситуација
    23h 57m
    0
  • Лице лишено слободе због сумње да је оштетило више возила у Палама
    11h 35m
    6
  • Годишњица пада Јатовог авиона изнад Чехословачке
    54m
    0
  • Пандуревић: Приоритети квалитетан програм и реконструкција зграде
    9h 30m
    2