Прије пет година је Вимблдон платио више од 70 милиона евра за околно земљиште, на коме је био и терен за голф и тек сада је на прагу да коначно реализује планирано проширење.
Како кажу домаћини најважнијег турнира на свијету, Вимблдон планира изградњу још једног терена са трибинама за 8.000 мјеста, али и чак 38 нових игралишта. Просјечна посјета би у том случају порасла са 42 на 50 хиљада људи дневно.
Ових пет година је прошло у добијању бројних дозвола, а то се показало као нимало лак посао. Постоји велико противљење проширењу стадиона, не толико због власника парцела, које је купио, него прије свега од стране разних еколошких удружења која страхују од уништавања природне средине када почне проширење тениске катедрале.
Петиција против ове акције већ је скупила 13.000 потписа, а акција "Спасимо Вимблдонски парк" још је у току.
Овај дио Лондона осим што је резиденционални за богате становнике британске престонице, заиста није максимално урбанизован. Не ријетко на његовим улицама могу да се виде лисице, а о неким другим, много питомијим животињама и да не говоримо.
На жалост локалних становника који кажу да сада пада у воду напор генерација да се сачува традиционално окружење, прва од важнијих дозвола је стигла.
Сљедећа етапа је 26. октобар када се очекује потврда ове дозволе, а онда се цијели случај сели у руке градоначелника Лондона.
Ако све буде према очекивањима Вимблдона, ови терени би могли да се употребљавају од 2030. Циљ организатора је да се повећа капацитет терена, али и комплекса. Што је више игралишта, то више људи може да прође кроз капије стадиона и остави милионе фунти.
Вимблдон се сада игра на 19 терена, али је простор између њих толико скучен да људи понекад не могу да се крећу. Један од циљева је и да се квалификације играју на овом стадиону, јер је лондонски грен слем једини који овај турнирски ниво мора да организује на другој локацији, неколико километара удаљеном Роухемптону.