Вирус корона потврђен код још 19 особа у Источном Сарајеву

05.02.2021. 11:28
0
ИЗВОР: srpskainfo

У Републици Српској тестирано је 514 лабораторијских узорака, а нови вирус корона потврђен је код 89 особа, преминуло је шест.

Накнадно је пријављен један смртни случај који се десио у претходних неколико дана, а ријеч је о особи из Билеће, саопштено је из Института за јавно здравство Републике Српске.

Новозаражене су 44 мушке и 45 женских особа, од којих је девет млађе, 49 средње и 31 особе старије животне доби.

Према мјесту пребивалишта, 19 особа из Бањалуке, девет из Бијељине, осам из Сокоца, седам из Градишке, по шест из Добоја и Пала, по четири из Приједора и Челинца, три из Источне Илиџе, по двије из Источног Новог Сарајева, Лакташа, Мркоњић Града и Теслића и по једна из Дервенте, Доњег Жабара, Кнежева, Козарске Дубице, Костајнице, Котор Вароша, Модриче, Невесиња, Новог Града, Прњавора, Станара, Требиња, Хан Пијеска, Шамца и Шипова.

У посљедња 24 часа, Институту за јавно здравство Републике Српске пријављено је шест смртних случајева код којих је потврђено присуство вируса корона. Ради се о три мушкарца и три жене, старије животне доби из из Приједора (двије особе), Бањалуке, Козарске Дубице, Братунца и Рогатице.

До сада је у Републици Српској потврђено 40.713 случајева вируса корона, а преминуло је укупно 2.096 особа код којих је потврђен тест на вирус корона.

Од новог вируса корона, до сада се опоравиле 27.774 особе, а тестирано је укупно 186.450 особа.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 556, у Универзитетском клиничком центру Републике Српске 200, а у општим болницама 356.

Под здравственим надзором тренутно је 4.106 особа, а надзор је завршен код 131.025 особа.

Коментари 0
Повезане вијести
Никола Поповац и Дејан Ђерић трче за помоћ онима којима је најпотребнија Никола Поповац и Дејан Ђерић трче за помоћ онима којима је најпотребнија
Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Момо Капор Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Момо Капор
За десет година скоро 45 одсто више аутомобила у Српској За десет година скоро 45 одсто више аутомобила у Српској
Најчитаније
  • Рогатичанин лишен слободе због сумње да је починио насиље над животињама
    11h 1m
    0
  • “Остајте овдје! Сунце туђег неба неће вас гријат ко што ово грије”
    13h 53m
    3
  • Историја и развој информативних гласила и служби у Палама
    9h 6m
    0
  • Јавни конкурс за пријем на Полицијску академију за 150 кадета
    12h 25m
    0
  • Вјештаци медицинске струке сагласни да Дудаковић није способан за суђење
    6h 6m
    4