Више од 30 учесника на шаховском турниру у Источном Сарајеву

14.01.2023. 11:59
0
ИЗВОР: srna.rs

У Источном Сарајеву јутрос је почео традиционални шаховски турнир поводом Дана Републике и божићних празника, на којем учествује више од 30 такмичара.

Турнир организују Шаховски клуб инвалида "Хендикеп" и Градска организација слијепих и слабовидих Источно Сарајево, а покровитељ је Град Источно Сарајево.

Предсједник Шаховског клуба "Хендикеп" Момир Ашоња рекао је Срни да се турнир игра по швајцарском систему, девет кола са темпом игре 10 минута по играчу, плус двије секунде бонуса.

Ашоња је рекао да је обезбијеђен наградни фонд од 300 КМ, од чега ће прво мјесто бити награђено са 100 КМ, друго са 80, а треће са 60, док ће четврто и пето мјесто добити по 40, односно 20 КМ.

Слика

Фото: srna.rs

Коментари 0
Повезане вијести
Лице које је пуцало из ватреног оружја у Палама предат тужиоцу ОЈТ Источно Сарајево Лице које је пуцало из ватреног оружја у Палама предат тужиоцу ОЈТ Источно Сарајево
Општина Источно Ново Сарајево и Град Источно Сарајево организују бесплатан превоз у Братунац Општина Источно Ново Сарајево и Град Источно Сарајево организују бесплатан превоз у Братунац
У јуну рођено 45 беба у породилишту Болнице „Србија“ У јуну рођено 45 беба у породилишту Болнице „Србија“
Најчитаније
  • Најављени прекиди електричне енергије за сутра
    12h 37m
    0
  • Извучени добитници главних награда у оквиру м:тел наградне игре „Никад лакше до аута“
    19h 52m
    0
  • Ивањско цвијеће
    20h 35m
    0
  • Бирач и Подриње: Злочин без милости и казне
    19h 21m
    0
  • Милица Петровић проглашена за најмлађа бебу у Рогатици
    22h 38m
    0