Вишеград: Емидемиолошка ситуација задовољавајућа

18.09.2020. 11:33
0
ИЗВОР: Srna

Епидемиолошка ситуација на подручју општине Вишеград је задовољавајућа, а вирусом корона заражено је једно лице, потврђено је Срни у вишеградском Дому здравља.

Директор ове установе Снежана Ђуровић рекла је да се епидемиолошка ситуација прати, да се врше тестирања, те апеловала на суграђане да носе заштитну опрему и избјегавају већа окупљања.

- Од почетка пандемије вируса корона регистровано је 156 заражених, а опорављена су 153 лица. У изолацији је 17 лица, а 330 је напустило медицински надзор- навела је Ђуровићева.

Она је позвала становнике да се јаве породичном љекару уколико осјете симптоме вируса корона, како би на вријеме заштитили себе и друге у окружењу и да поштују мјере Института здравља Републике Српске.

Коментари 0
Повезане вијести
Убиство и самоубиство код Вишеграда Убиство и самоубиство код Вишеграда
Обиљежавање 84 године од усташког злочина над 6.000 Срба Обиљежавање 84 године од усташког злочина над 6.000 Срба
Тоне отпада из Дрине завршавају у Вишеграду Тоне отпада из Дрине завршавају у Вишеграду
Најчитаније
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    8h 27m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
    8h 50m
    0
  • Општина Пале: Јавни позив заједницама етажних власника
    5h 45m
    0
  • "Конференција беба", најљепши и највеселији догађај у Источној Илиџи, 26. јуна
    12h 19m
    0
  • Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО)
    7h 55m
    0