Вишеград: Ријеч "геноцид" писао на споменику у гробљу Стражиште

13.07.2020. 09:03
0
ИЗВОР: СРНА

Полицијски службеници Полицијске станице Вишеград затекли су лице чији су иницијали Џ.О. /58/ из мјеста Округла да фломастером пише ријеч "геноцид" на споменику бошњачким жртвама страдалим у периоду од 1992. до 1995. године.

У Полицијској станици Вишеград потврђено је да је Џ.О. затечен јуче у 13.50 часова у бошњачком гробљу Стражиште у Вишеграду док је исписивао наведену ријеч.

- О свему је обавијештен дежурни тужилац. Наставља се даљи рад на овом предмету - речено је у вишеградској Полицијској станици.

Ријеч "геноцид" била је исписана на овом споменику приликом његовог постављања, али је по налогу надлежних општинских органа уклоњена.

Како "Срна" сазнаје ријеч је о Џемалу Опрашићу.

 

 

 

 

Коментари 0
Повезане вијести
Малољетник пуцао из пушке и ранио двоје вршњака у мјесту Пријаковци Малољетник пуцао из пушке и ранио двоје вршњака у мјесту Пријаковци
Превентивна кампања „Оружје не штити, оружје убија“ – едукативна предавања за основце Превентивна кампања „Оружје не штити, оружје убија“ – едукативна предавања за основце
У Источном Новом Сарајеву лице лишено слободе због дроге У Источном Новом Сарајеву лице лишено слободе због дроге
Најчитаније
  • Лицу из Рогатице скидан новац са банковног рачуна у износу од 1.200 КМ
    13h 27m
    0
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    7h 26m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    5h 32m
    3
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    14h 23m
    2
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    3h 4m
    0