Влада Српске продаје авион, почетна цијена 1,8 милиона КМ

29.04.2021. 21:45
0
ИЗВОР: capital.ba

– Влада Републике Српске одлучила је да прода авион „Цесна 525“, годину и по дана након што је купила нови од 19 милиона марака, сазнаје Capital.

Ријеч је о једном од два авиона у власништву Републике Српске који је од марта прошле до марта ове године имао 40 летова према бројним европским дестинацијама.

Поменути портал, који је раније указао на кориштење авиона у тексту „Стотину летова авиона Српске у пандемији – Приватно у Праг, Солун, Беч, Крф, Лугано…“, авион „Цесна 525“ је приземљен и од тада је имао само један лет, а сада је понуђен и на продају.

Слика

План је да се летјелица прода на лицитацији за најмање 1,86 милиона марака. Уколико се не прода на првој, биће заказана друга лицитација, а ако се ни на тој не нађе купац, авион ће бити продат непосредном погодбом.

Прва понуда не може бити нижа од  најниже почетне цијене, а свака наредна мора бити за најмање пет одсто виша од претходне.

- Авион се продаје у виђеном стању, по принципу виђено-купљено без могућности накнадних приговора - стоји у условима продаје.

Право учешћа имају сви који уплате кауцију од 50.000 марака, а лицитација ће се одржати 19. маја на Аеродрому Бања Лука.

Подсјећамо, предсједник Владе РС Радован Вишковић је још у септембру 2019. године најавио како ће „Цесна“ бити продата јер је набављена нова вриједна близу 19 милиона КМ.

Међутим, с обзиром на број летова у вријеме пандемије, очигледно је да Влади није био довољан један авион како би се задовољиле потребе оних који имају право да лете о трошку Српске.

Влада је раније продала још један авион, а који је „завршио“ у рукама сина директора Ваздухопловног сервиса РС Сретена Илића који је купио „Цесну 500“, која је од новембра 2020. до марта ове године имала 20 летова, од тога највише за Београд.

Тај авион је некада био у власништву Републике Српске. Купило га је предузећу „ТРБ“ из Братунца које га је затим  продало фирми „Аеропут“ регистрованој на Гојка Илића, сина директора Ваздухопловног сервиса РС.

Коментари 0
Повезане вијести
Отказан лет за 156 држављана БиХ из Дубаија Отказан лет за 156 држављана БиХ из Дубаија
Пала продаја нових аутомобила у Европи Пала продаја нових аутомобила у Европи
"Тојота" прва у свијету по продаји аутомобила "Тојота" прва у свијету по продаји аутомобила
Најчитаније
  • Борбе у Подрињу - Вишеград, Фоча 1992.
    11h 6m
    0
  • Посне лазање
    11h 2m
    0
  • Обиљежене 32 године од погибије Недељка Лиздека и Сретена Kнежевића
    6h 59m
    0
  • Око 130 учесника на десетом походу на Романију
    5h 36m
    0
  • Болница “Коран” и њено особље симбол храбрости и пожртвованости
    23h 52m
    0