Водостај Касиндолске ријеке и Жељезнице у опадању

06.11.2021. 09:09
0
ИЗВОР: Катера
Водостај Касиндолске ријеке и Жељезнице на територији општине Источна Илиџа су у паду, те је протекла ноћ била знатно мирнија него вече раније, саопштено је из Општине Источна Илиџа.
 
Стање је стабилно на ријеци Касиндолки, од дијела око Болнице "Србија" до Доњег Которца, док је на Жељезници ниво воде опао за пола метра. Тренутни проблем представља извор Мегара, који се пуни приликом обилнијих падавина, те он пријети одређеном броју кућа у Солунској и Улици 4. августа - навели су из Општине.
 
Додају да екипе на терену прате стање и у овим улицама, а што се тиче снабдијевања електричном енергијом, насеље Доњи Которац је још увијек без струје.
 
- У осталим дијеловима општине Источна Илиџа тренутно нема прекида у снабдијевању електричном енергијом. Водоснабдијевање на територији општине је уредно - додаје се у саопштењу.
 
Објектима који су поплављени током јучерашњег дана, Републичка управа цивилне заштите ће у току дана доставити пумпе за исцрпљивање воде и сушилице.
 
Грађани Источне Илиџе, којима су проузроковани проблеми усљед обилних падавина, могу се јавити на број Цивилне заштите Општине Источна Илиџа 057 316 027.
Коментари 0
Повезане вијести
Божовић: Општина препознаје значај улагања у образовање и усавршавање својих грађана Божовић: Општина препознаје значај улагања у образовање и усавршавање својих грађана
Источна Илиџа: Расписан тендер за љетну сцену на Добрињи Источна Илиџа: Расписан тендер за љетну сцену на Добрињи
Источна Илиџа: Расписан тендер за изградњу паркинга на Добрињи Источна Илиџа: Расписан тендер за изградњу паркинга на Добрињи
Најчитаније
  • Најављени прекиди електричне енергије за сутра
    6h 54m
    0
  • Извучени добитници главних награда у оквиру м:тел наградне игре „Никад лакше до аута“
    14h 9m
    0
  • Ивањско цвијеће
    14h 52m
    0
  • Милица Петровић проглашена за најмлађа бебу у Рогатици
    16h 55m
    0
  • Бирач и Подриње: Злочин без милости и казне
    13h 38m
    0