Враћање ћирилице у државне институције Црне Горе

05.07.2024. 15:43
0
ИЗВОР: srna.rs

Иницијатива Српског националног савјета Црне Горе да се уважи уставна равноправност ћириличног и латиничног писма вратиће ћирилицу у државне институције Црне Горе, саопштено је из тог савјета.

- Како је ћирилица једна од основних одредница укупног идентитета Црне Горе њено напуштање значило би прекид са нашим културним и духовним идентитетом, односно, одрицање од свог историјског наслеђа - наведено је у саопштењу.

Из Српског националног савјета указали су да је у враћању равноправности ћириличног писма најмање урађено у Министарству просвјете Црне Горе, институцији која би требала да на најконкретнији начин чува идентитетско и културно наслијеђе Црне Горе.

Коментари 0
Повезане вијести
Смирује се ситуација на пожариштима у Црној Гори Смирује се ситуација на пожариштима у Црној Гори
Настављена борба са ватреном стихијом на подручју Улциња Настављена борба са ватреном стихијом на подручју Улциња
Ватра се шири према Зеленици и Каменарима Ватра се шири према Зеленици и Каменарима
Најчитаније
  • Фирма „Браћа Марјановић“ запошљава
    6h 54m
    0
  • Заборављени коријени: Манастир Ступље - Челинац (ВИДЕО)
    1h 36m
    0
  • Диана Будисављевић - Српски анђео
    4h 26m
    0
  • Лице лишено слободе због крађе у Источној Илиџи
    10h 25m
    1
  • Јавно предузеће „Услужни сервис“ Источна Илиџа запошљава
    11h 12m
    0