Врхунац хладног таласа у уторак, на планинама и -26 степени Целзијусових

23.01.2022. 14:25
0
ИЗВОР: РТРС
 
 
Хладни температурни талас већ неколико дана влада на нашем подручју, али најниже температуре тек предстоје.
 
У већини крајева Републике Српске од јутрос провијава сусњежица, а сњежне падавине и облачно биће и у другој половини дана, већином у западним и централним крајевима.
 
Поподне ће се слаб снијег забијелити и у Херцеговини, већином у сјеверним и источним крајевима.

Данашње температурне вриједности од минималне дневне од минус три степена Целзијусова, наредна два дана ће се спуштати и много више.

Тако нас већ сутра ујутро очекује осјетно хладније вријеме, у нижим предјелима и до -18 степени, а у вишим предјелима -22 степена.

На планинама ће се жива спустити и до -26 подиока. У Херцеговини ће ипак бити топлије, али и даље у минусу.

Према прогнозама метеоролога, у понедјељак и уторак у Бањалуци ће бити око -10 степени.

Као што је и за очекивати, на планинама ће наредна два дана бити хладније, па ће на Јахорини у уторак у јутарњим часовима бити -26, као и на Романији, гдје се налази и најхладнија тачка.

Коментари 0
Повезане вијести
Фотографијама против заборава: Сјећање на страдање Срба у Сарајеву (ФОТО) Фотографијама против заборава: Сјећање на страдање Срба у Сарајеву (ФОТО)
Апел грађанима: Не палите ватру на отвореном без надзора Апел грађанима: Не палите ватру на отвореном без надзора
Данас и сутра обиљежавање сјећања на убијену и страдалу дјецу Српског Сарајева Данас и сутра обиљежавање сјећања на убијену и страдалу дјецу Српског Сарајева
Најчитаније
  • Сјећање на Милицу и Наташу чије дјетињство прекиде снајперски хитац 1995. године
    14h 40m
    9
  • Ни након 24 године нема судског епилога за убиство Риста Југовића
    11h 48m
    5
  • Јавно предузеће „Услужни сервис“ Источна Илиџа запошљава
    16h 44m
    0
  • Цијене нафте на свјетском тржишту нагло пале
    16h 56m
    0
  • Прелиминарна ранг-листа за додјелу студентских стипендија Општине Пале
    15h 46m
    1