Вучевић: Додатна документација о надстрешници биће убрзо објављена

26.01.2025. 10:25
0
ИЗВОР: srna.rs

Премијер Србије Милош Вучевић најавио је данас да ће врло брзо на сајту Владе Србије бити објављена додатна документација у вези са пројектом надстрешнице на Жељезничкој станици у Новом Саду у чијем је урушавању 1. новембра прошле године погинуло 15 људи.

- Разговарали смо са председником Републике након саопштења Грађевинског факултета да треба да буду објављени додатни документи или документација и врло брзо ћемо оно са чим Влада, Министарство грађевинарства и `Инфраструктуре железница` располаже објавити на сајт Владе - рекао је Вучевић.

Он подсјетио да је на сајту Владе Србије до сада објављено неколико хиљада страница документације о паду надстрешнице.

Вучевић је нагласио да држава нема шта да крије и да јој истина одговара, нагласивши да Тужилаштво не би за тако кратко вријеме подигло оптужницу да не расположе свом документацијом.

- Ми смо сви заитересовани да се утврде чињенице, истина и одговорност за све оно што се десило 1. новембра. Ништа није сакривено ни уништено - поручио је Вучевић.

Коментари 0
Повезане вијести
Србија креће у развој нуклеарке Србија креће у развој нуклеарке
Велика мисија на Далеком истоку: Јапанка шири српску тајну, а овдје је донијела - златну нит Велика мисија на Далеком истоку: Јапанка шири српску тајну, а овдје је донијела - златну нит
Епопеја орла који није случајно на српском грбу: Заточен у Сирији - Срби га сада ослобађају! Епопеја орла који није случајно на српском грбу: Заточен у Сирији - Срби га сада ослобађају!
Најчитаније
  • Четнички војвода Бранислав Гавриловић Брне
    31m
    19
  • Прича о чича Срету Петронићу из Пала и његовој Хелени
    21h 44m
    13
  • Посни макарони са шампињонима
    15h 57m
    1
  • Љубинко Нешковић (1954-2020) један од најбољих техничара "Гласинца" свих времена
    29m
    31
  • Тужна судбина „фрушкогорске виле“
    28m
    2