Вук Ћајић забиљежио сјајан резултат и у Хрватској

21.06.2021. 14:31
2
ИЗВОР: Катера

Отворени шампионат Хрватске као и Alpe Adria motocross cup одржан је протекле недјеље у Савском Марофу.

Наш Рогатичанин Вук Ћајић заузео је високо пето мјесто у класи МX 65.

На 36 степени, колико је показивала скала термометра, возило се у доста тешким условима. Тврда и клизава стаза била је намјењена само оним најискуснијим. У првој вожњи Вук је имао два исклизавања, али је зато у другој вожњи заузео четврто мјесто. Након сабирања бодова, у генералном поретку, заузео је пето мјесто. Иза себе је оставио већину возача из Хрватске и Словеније.

Иначе, Вук вози мотоцикл КТМ и носи стартни број 365. Већ другу годину вози за МК „Танаско Рајић“ из Чачака.

Трка у Марофу је била припремна вожња за Шампионат Источне Европе који се одржава наредне недјељу у Крушевцу,  а на којем ће Вук брани боје Србије.