Vuk Ćajić zabilježio sjajan rezultat i u Hrvatskoj

2
IZVOR: Katera

Otvoreni šampionat Hrvatske kao i Alpe Adria motocross cup održan je protekle nedjelje u Savskom Marofu.

Naš Rogatičanin Vuk Ćajić zauzeo je visoko peto mjesto u klasi MX 65.

Na 36 stepeni, koliko je pokazivala skala termometra, vozilo se u dosta teškim uslovima. Tvrda i klizava staza bila je namjenjena samo onim najiskusnijim. U prvoj vožnji Vuk je imao dva isklizavanja, ali je zato u drugoj vožnji zauzeo četvrto mjesto. Nakon sabiranja bodova, u generalnom poretku, zauzeo je peto mjesto. Iza sebe je ostavio većinu vozača iz Hrvatske i Slovenije.

Inače, Vuk vozi motocikl KTM i nosi startni broj 365. Već drugu godinu vozi za MK „Tanasko Rajić“ iz Čačaka.

Trka u Marofu je bila pripremna vožnja za Šampionat Istočne Evrope koji se održava naredne nedjelju u Kruševcu,  a na kojem će Vuk brani boje Srbije.