Вуковић: Заштитити Вању Бјелицу-Прутину од вербалног злостављања власти

11.10.2022. 21:08
ИЗВОР: katera.news

Ненад Вуковић, замјеник предсједника ПДП-а, огласио се поводом изјаве чланице ЦИК-а, Вање Бјелице-Прутине, да је под великим притиском због одлуке о поновном контролном бројању за ниво предсједника/потпредсјеника Републике Српске, као и да је сигурносно угрожена.

- Дајем пуну подршку ЦИК-у да ради професионално и у складу са начелом независности. Осуђујемо непримјерен притисак режима на чланове ЦИК-а, нарочито на госпођу Бјелица-Прутина, која је више пута током последње двије године била мета Милорада Додика – рекао је Вуковић.

Вуковић каже да, нажалост, свједочимо вербалном насиљу којим режим злоставља све који су, према њима, непослушни.

- Данас је Извршни комитет СНСД, као у најгоре доба комуниста, донио одлуку о јавној сатанизацији оних који не раде како они очекују. Данашња порција “издајника и патриота” је стандардни “мени” због ког се народу гади политика. Очекујемо да ЦИК настави радити не подлијежући било каквим притисцима са било које адресе. Поручујемо да масовне протесте народа у Бањој Луци чланови ЦИК могу и требају схватити као подршку за законит и непристрасан рад, а не као притисак или пријетњу – наводи Вуковић.

Коментари за ову вијест су искључени.
Повезане вијести
Овјерене 64 кандидатске листе за компензационе мандате Овјерене 64 кандидатске листе за компензационе мандате
ЦИК утврдио редослијед странака на гласачким листићима ЦИК утврдио редослијед странака на гласачким листићима
Вукомановић: Уговор о раду не смије престати због трудноће Вукомановић: Уговор о раду не смије престати због трудноће
Најчитаније
  • Станко Лопатић – Понос Романије
    3h 32m
    2
  • Свети владика Николај родитељима: Благодарите Богу који вам је дао децу
    17h 34m
    0
  • Други велики квиз на отвореном вечерас у Палама
    3h 22m
    1
  • Кострешевић: Мушкарац који се доводи у везу са покушајем убиства у Источном Новом Сарајеву тренутно у екстрадиционом притвору
    21h 30m
    0
  • Катерини приједлози књига за ову седмицу
    2h 27m
    0