Забрана превоза експлозивних материја за празнике

17.04.2025. 14:42
0
ИЗВОР: srna.rs

Министар унутрашњих послова Републике Српске Синиша Каран издао је наредбу о забрани превоза експлозивних материја у друмском саобраћају у Српској с циљем предузимања безбједносних мјера поводом наступајућег вјерског празника Васкрса, Међународног празника рада - 1. маја и Дана побједе над фашизмом - 9. маја.

Из Министарства унутрашњих послова /МУП/ су навели да се наредба не односи на превоз противградних ракета за потребе предузећа "Противградна превентива Републике Српске".

Из МУП-а наводе да ће забрана трајати 18. априла од 00.00 часова до понедјељка, 21. априла, до 24.00 часа, те 1. маја од 00.00 часова до 2. маја до 24.00 часа, као 9. маја од 00.00 часова до 24.00 часа.

Министарство у сједишту, полицијске управе и полицијске станице за наведене дане неће издавати одобрења за превоз експлозивних материја и наоружања и војне опреме.

Коментари 0
Повезане вијести
Одговорним понашањем купача и управљача купалиштима избјећи несреће Одговорним понашањем купача и управљача купалиштима избјећи несреће
Наредних дана још топлије, могуће обарање рекорда Наредних дана још топлије, могуће обарање рекорда
Отворена изложба фотографија ,,Јавор планином 5'' у Хан Пијеску Отворена изложба фотографија ,,Јавор планином 5'' у Хан Пијеску
Најчитаније
  • "Ви идите, ја остајем!" - Милош Ћирковић, посљедњи херој косовске битке
    23h 50m
    15
  • Стијаковић: Тог дана усташе су заклале 22 члана моје најближе породице
    16h 28m
    0
  • Ненад Вуковић појачање Покрета сигурна Српска
    21h 58m
    0
  • Дође ли до крви, опет ћемо бити први: Шта откривају писма Десанке Максимовић руским преводиоцима
    20h 52m
    0
  • Хуманитарна свирка за Милку, Драгана и Дарка у Источном Новом Сарајеву
    22h 22m
    0