Запажени резултати ученица из Источног Сарајева на пијанистичком такмичењу у Смедереву

27.05.2022. 18:28
0
ИЗВОР: srna.rs

Ученице Школе за основно музичко образовање Источно Ново Сарајево Софија Ђорђић и Милица и Миа Мркаја оствариле су запажене резултате на Деветом међународном пијанистичком такмичењу у Смедереву на којем је учествовало 440 учесника из 44 земље, саопштено је из ове образовне установе.

Софија Ђорђић освојила је прву награду у класи професора Николине Батковић, док су Милица и Миа Мркаја освојиле другу, односно трећу награду у класи професора Невене Ђорђевић.

Удружење љубитеља уметничког стваралаштва организује Међународно пијанистичко такмичење Смедерево од 2014. године за умјетнике свих узраста.

На такмичењу је до сада учествовало више од 2.000 умјетника из 55 држава.

Коментари 0
Повезане вијести
Музичко-поетско вече „Скућени у пјесми“ сутра у Источном Новом Сарајеву Музичко-поетско вече „Скућени у пјесми“ сутра у Источном Новом Сарајеву
Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
Најчитаније
  • Гаврило Принцип – Пуцањ за слободу
    2h 59m
    35
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    17h 56m
    0
  • „Касперијада“ данас у Палама
    1h 39m
    0
  • Изабрано трочлано предсједништво беба у Источној Илиџи, најмлађа беба Тадеј Симић
    18h 21m
    0
  • Милић: И мала школа може остваривати велике резултате
    22h 14m
    0